Vylúčení: ŽK: Hanzeľ, Adam - Vajda, Gerich, Humeník; rozhodovali: Kružliak - Slebodník, Somoláni, 350 divákov

Zostavy:
MFK "B": Jakub Giertl - Lukáš Džogan, Martin Kováč, Patrik Kaminský, Stanislav Smrek (46.Erik Pačinda) - Ivan Lišivka - Róbert Cicman (69.Marek Hanzuš), Dávid Škutka, Miloš Adam - Branislav Hanzeľ (56.Lukáš Janič), Ľuboš Gajdoš
Michalovce: Dominik Rodinger - Ján Vajda, Vladimír Cifranič, Ľuboš Uhľár (57.Pavol Ruskovský), Tomáš Gerich - Matúš Humeník, Martin Hreško (76.Erik Seman), Leonid Šitov, Adrián Devečka - Maroš Bačík (46.Ladislav Šuster), Irakli Liluašvili

V nedeľu som nešiel nikam, prednosť dávam futbalu. Dohrávka 3.kola futbalovej 1.ligy sa uskutoční na Lokomotíve od 10:30 hodín doobedu; vstupné na rozdiel od zápasov A-mužstva nie je klasifikované podľa tribún, platí sa jednotne 30 korún. Usadil som sa teda v sektore B, odkiaľ sa dá najlepšie fotiť. Na dnešný zápas sa prišlo pozrieť podstatne menej ľudí, väčšina bola koncentrovaná v okolí krytej tribúny, niektorí navyše ani nesledovali hru, len popíjali pivko a vykecávali sa.
Zemplín Michalovce je stálicou prvej ligy (druhej najvyššej súťaže), no tohtosezónny úvod im akosi nevyšiel – domácu prehru s Podbrezovou by radi odčinili na košickej pôde, proti B-mužstvu MFK som ich pritom favorizoval. Podľa predpokladu od začiatku hrali aktívnejšie, úvodnou strelou nad košickú bránku sa v 9.minúte prezentoval Šitov. Šanca na otvorenie skóre prišla pre „vychodňarov“ aj 15.minúte, kedy domácemu brankárovi Giertlovi vypadla v šestnástke lopta z rúk, no Vajdov oblúčik skončil nad bránkou. Krátko nato spoza šestnástky pálil Liluašvili, košický gólman len s námahou vytlačil jeho strelu na rohový kop. Z podobnej pozície to v 24.minúte skúšal Bačík, zvonila žrďka. V 35.minúte sa potom znova pokúšal Liluašvili, no iba vedľa bránky.
Hráči košickej rezervy doteraz pôsobili utiahnutejšie, k slovu sa dostali až v 37.minúte. Stredopoliar Škutka po individuálnom prieniku cez prekvapený stred michalovskej obrany rutinérsky zakončoval do siete hosťujúceho brankára Rodingera – z prvej strely gól. Škutka sa pokúšal prekonať Rodingera aj v 43.minúte hlavičkou, avšak neúspešne.
Po dvadsaťminútovej polčasovej pauze a výmene strán mali Michalovčania stále prevahu v držaní lopty, no chýbal im dôraz v útoku. Liluašviliho hlavička sa od zeme odrazila priamo do rúk brankára Giertla. Po rohovom kope v 68.minúte sa o zakončenie snažil hlavou nad bránu Šuster. V 73.minúte sa po krídle pretlačil k bráne hostí Pačinda, no nezakončil. Útoky sa striedali na oboch stranách, hostia sa snažili dosiahnuť aspoň remízu. V závere boli blízko k vyrovnaniu, ich nádeje však zmarila pekná akcia dvojice Pačinda – Gajdoš s koncovkou Kaminského, ktorý sa tak blysol gólovým zápisom po trojmesačnom výpadku pre zranenie. Ani nadstavený čas nepriniesol korekciu stavu, takže naviac zabezpečil rezerve MFK prvý triumf v aktuálnom ročníku.
Priebeh dnešného stretnutia, hoci o súťaž nižšieho, rozhodne diváka zaujal viac ako pri tom včerajšom. Aspoň padali nejaké góly. Výsledku som rád, hostia idú domov naprázdno a „krajská excelencia“ berie dva body.

Hlasy:
Gejza Farkaš (tréner MFK "B"): „Po prestávke Michalovce v snahe vyrovnať boli polhodinu veľmi iniciatívnym kolektívom. Naše mužstvo však príkladne bojovalo, snažilo sa hrať kombinačne a myslím si, že za veľkú snahu i za dva góly, ktoré strelilo, vyhralo zaslúžene.“
Jozef Škrlík (tréner Michaloviec): ???

Prečo Smrek už na II.polčas proti Michalovciam nenastúpil?
Košice, 2.augusta 2007 - Návštevníci prvoligového futbalového stretnutia medzi naším béčkom a Michalovcami (2:0) boli možno prekvapení, prečo na II. polčas nevybehol obranca Stanislav Smrek. Pravda je taká, že v jeho stave bolo umením odohrať aj I.polčas...
„Nebol som na tom zdravotne v poriadku. Mal som horúčku, bral som tabletky a myslel som si, že na zápas vôbec nenastúpim. Bol som zoslabnutý a celý zápas by som si netrúfol odohrať,“ povedal Stano Smrek, ktorý už ledva prepletal nohami a po prestávke nahradil Marek Hanzuš. Pre Stana to bol pri tom mimoriadne príťažlivý duel, pretože ešte donedávna hosťoval práve v Michalovciach. Na pôsobenie v Zemplíne má veľmi pekné spomienky, hoci na toto účinkovanie nezabudne aj z iného dôvodu. „Mal som aj riadny kus smoly, lebo som mal dva razy zlomený nos...,“ uškrnul s Stano a vysypal, ako k tomu došlo. „Po prvý raz sa tak stalo na tréningu. Spoluhráč mi pri hlavičkovom súboji spadol hlavou rovno na nos. Druhá zlomenina sa mi pritrafila v zápase. Paradoxne proti košickému béčku ... Chcel som odcentrovať loptu a zrazu som dostal ranu lakťom do nosa. Ani si už nepamätám, s kým som bol vtedy v súboji.“

Gólový comeback Patrika Kaminského
Košice, 1.augusta 2007 - Takmer tri mesiace trvalo kým sa Patrik Kaminský vrátil na majstrovské trávniky. Už sme na tomto priestore informovali, že tento stopér nášho mužstva sa 5.mája v domácom zápase 9.kola nadstavby o titul so Žilinou (0:2) zranil v jednom so súbojov a už v 26.minúte musel opustiť ihrisko. Natrhnutý predný krížny väz a prasknutá chrupavka si našťastie nevyžiadali operačný zákrok, a tak ’Kameň’ mohol počas víkendu naskočiť do zápasového kolotoča. A treba dodať, že to bol mimoriadne úspešný comeback. V prvoligovom zápase nášho B-tímu proti Michalovciam sa totiž o víťazstvo pričinil nielen dobrou hrou, ale v závere gólom korunoval naše víťazstvo 2:0! Naozaj, mimoriadne sladký návrat na ligové trávniky.
„Teší ma, že sme vyhrali a že som nemal žiaden problém odohrať celé stretnutie. Ešte pred tým som si koleno otestoval v prípravnom zápase v Spišskej Novej Vsi a vydržalo aj teraz. Strelený gól je akýsi bonus navyše,“ povedal 29-ročný obranca MFK. Zdá sa, že ’Kameň’ sa pomaličky stáva talizmanom pre našu rezervu. V minulej sezóne za ňu síce nenastúpil ani raz, ale pred tým odohral svoj posledný zápas za béčko proti Bardejovu a aj vtedy skóroval! V posledných dvoch stretnutiach za B-mužstvo teda Paťo zakaždým skóroval a to nie je zlá vizitka na stopéra. „Radšej by som bol, keby sa mi tak darilo v áčku,“ konštatoval Paťo, ktorý na záver opísal aj svoj gólový moment z predposlednej minúty zápasu: „Loptu potiahol Pačinda a cez Gajdoša a Škutku sa dostala až ku mne. Bol som osamotený pred brankárom, takže, ak by sa táto pekná akcia neskončila gólom, pokazil by som radosť spoluhráčom.“