Vylúčení: ŽK: 27.Kaspřák, 69.Sloboda - 13.Németh, 29.Lénárth, 61.Laštovka, 90.Tomčák
Rozhodovali: Jaška - Petríček, T.Somoláni - R.Trutz

Nitra: Lukáš Hroššo - Petr Kaspřák, Martin Tóth, Marián Kolmokov, Ján Čirik - Igor Držík - Ľuboš Kolár (70.Martin Boszorád), Róbert Rák, Ivan Hodúr (77.Miloš Šimončič), Roman Sloboda (85.Marek Gajdošík) - Arnold Šimonek
Dun.Streda: Pavel Kováč - Josef Laštovka, Peter Struhár, Ján Štajer, Roman Konečný - Tamás Lénárth (57.Josip Čorić), Jaroslav Hílek - David Helísek, Lukáš Matůš (52.Zoltán Harsányi), Zsolt Németh (78.Marián Tomčák) - Dzon Delarge

Povedali pred zápasom:
Všetky body ste získali vonku, neplánujete do zápisu napísať ako prvé mužstvo Dunajskú Stredu?
Cyril Stachura (tréner Nitry): „Určite nie. Zápas proti Zlatým Moravciam nám nevyšiel, povedali sme si, že v nasadení teraz pridáme minimálne o sto percent. Doma chceme tentoraz vyhrať.“
Ocitli ste sa už niekedy v ťažšej pozícii, keď ako zastupujúci tréner máte držať na pleciach rozpadajúci sa klub?
Krisztián Németh (tréner Dun.Stredy): „Nevnímam to tak. V mužstve sú hráči, o ktorých sa môžem oprieť, pokúsime sa teda získať aspoň bod, ktorý by mal cenu zlata.“

Návšteva futbalu v Nitre bude posledným počinom pred našim odletom do USA. Do Nitry smerujem s Viliamom, s ktorým sa však pred bránami štadiónu na Sihoti rozdeľujem – Viliam sa pridáva k spolužiakom na hlavnú tribúnu, ja sa stretávam s Ivanou, ktorá mám pre mňa voľný lístok. S takým bonusom som teda nepočítal :). Zápas sa začína o 19:30 hodín, obloha je jasná, ovzdušie horúce. Slnko postupne zapadá a hraciu plochu osvetľujú reflektory.
Úvod patrí Nitre, ktorá je ako domáci tím aktívnejšia. V 5.minúte zahrávali priamy kop, akciu však prešpekulovali, a tak Kováč nemal problém vystihnúť Hodúrovu strelu. Nasleduje „hluchý“ úsek hry, kedy sa nič vážne nedeje, tempo hry je mierne, jej celistvosť narúša viacero odpískaných faulov či ofsajdov. V 12.minúte Kolár dobre zacentroval do pokutového územia hostí, ani jeden z útočiacich hráčov Nitry však na loptu nedosiahol. Prvá vážnejšia šanca prichádza až sedem minút nato, keď sa po centri Kolmokova z pravej strany nepodarilo nikomu z Nitranov usmerniť loptu za Kováča; odrazenú loptu potom hlavičkoval Šimonek, no neúspešne. Jalová Dunajská Streda sa presadila až v 22.minúte, keď na Hrošša nebezpečne vystrelil Matůš, gólman Nitry však jeho pokus zlikvidoval. O štyri minúty nato mal veľkú šancu otvoriť skóre Delarge, Hroššo ho však vychytal. Súboj dvoch „južanských“ mužstiev naberá spád, hra sa prelieva z jednej strany na druhú. V 30.minúte po faule na Tótha Nitra opäť dostala možnosť zahrať priamy kop, čo tentoraz využila. Centrovanú loptu sa za Kováča podarilo usmerniť Kolmokovovi. Nasleduje neobvyklá situácia, keď niekoľko chuligánov vniklo na bránku Nitry a napadlo usporiadateľa. Niečo také by sa stávať nemalo. V nasledujúcich minútach sa v šestnástke Nitry snažia presadiť hostia, strely Delarga a Konečného však za Hrošša neprešli.
Počas pauzy odovzdávajú funkcionári FC Nitra a SFZ medaily jednému z mládežníckych mužstiev za víťazstvo v súťaži ich vekovej kategórie. V druhom polčase je opäť aktívnejšia Nitra, na Kováča smeruje viacero jedovatých striel, skóre sa však nemení. V ďalšej desaťminútovke hru narúšajú viaceré prerušenia, či už kvôli faulom alebo striedaniam. Tempo upadá, no v 58.minúte sú domáci fanúšikovia po druhý raz na nohách. Nitra po akcii Hodúra s Rákom poisťuje svoje vedenie. Už tri minúty nato môže po umnej Harsányiho nahrávke odpovedať Čorič, jeho strela však bola príliš prudká a bránku domácich minula. Na opačnej strane sa v 67.minúte z otočky nepresadil Kolmokov. Nitra v nasledujúcich momentoch aktívne dobýva „svätyňu“ hostí, no bezúspešne. Nato sa hra presúva medzi šestnástky a nasadenie oboch mužstiev opäť zaznamenáva útlm. Z letargie preberá aktérov hry i divákov akcia z 83.minúty, kedy hlavička Struhára opečiatkovala brvno a následná dorážka Delarga tesne minula Hroššovu bránku. Stav sa v záverečných minútach a trojminútovom nadstavenom čase nemení, domáci výhrou nad nevýrazným mužstvom zo Žitného ostrova získavajú tri body. Lúčim sa s Ivanou, pred štadiónom sa opäť stretávam s Viliamom a nato sa presúvame na Župné námestie, kde na nás už čaká otec.

Hlasy:
Cyril Stachura (tréner Nitry): „Chceli sme začať aktívnejšie, hráči hrali opatrne, no po góle to opadlo a začali sme lepšie aj druhý polčas. Hodúrov návrat nám veľmi pomohol, aj keď to ešte nie je ono. Myslím, že vyhrať sme si zaslúžili.“
Krisztián Németh (tréner Dun.Stredy): „Myslím, že to bol vyrovnaný zápas. V obrannej fáze sme boli disciplinovaní a mali sme aj šance. Vyprovokovali sme zbytočnú štandardnú situáciu a hráč, ktorý mal pokryť Kolmokova zlyhal, a tak ostávame bez bodu.“

Výsledky ostatných zápasov 5.kola: FC ViOn Zlaté Moravce - 1.FC Tatran Prešov /1:2/, MŠK Žilina - AS Trenčín /0:0/, FC Spartak Trnava - FK Senica /1:1/, FK Dukla B.Bystrica - ŠK Slovan Bratislava /1:2/, MFK Ružomberok - MFK Košice /1:1/

Laštovka môže za DAC hrať už v Nitre
Dun.Streda, 12.augusta 2011 - Futbalistov aktuálne posledného mužstva Corgoň ligy FK DAC 1904 Dunajská Streda povedie v sobotňajšom zápase 5.kola v Nitre ako hlavný tréner Krisztián Németh. Asistent extrénera Štefana Horného, ktorý abdikoval po stretnutí 4.kola s MFK Ružomberok (0:2), bude v tíme na Žitnom ostrove dočasným šéfom realizačného tímu „žlto-modrých“. Agentúre SITA to v piatok potvrdil generálny manažér Dunajskej Stredy Dušan Chytil. Funkcionár FK DAC v piatok finišoval s vybavovaním pôsobenia ďalšieho českého legionára na Žitnom ostrove. Po týždňovej skúške sa Dunajskostredčania rozhodli angažovať 29-ročný pravého obrancu Josefa Laštovku. „Do zápasu s Nitrou urobíme všetko pre to, aby tréner Krisztián Németh mal k dispozícii aj obrancu Laštovku. V tejto chvíli treba dotiahnuť iba nejaké detaily na matrike SFZ. Verím, že v sobotu bude Laštovka pripravený v Nitre nastúpiť,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Dušan Chytil.
Josef Laštovka v dresoch FK Jablonec 97 (1999 - 2005) a SK Dynamo České Budějovice (2009) odohral v Gambrinus lige 149 zápasov, ktorých dal tri góly. Technicky dobre pripravený hráč prešiel všetkými českými mládežníckymi reprezentáciami od výberu do 16 rokov až po mužstvo do 20 rokov. Rodák z Benešova, ktorý s futbalom začínal ako šesťročný v SK Soběhrdy, pôsobil aj v nemeckom Fürthe (2005/2006) a SV Wacker Burghausen (2007 - 2009).