22.kolo futbalovej II.ligy - skupina západ

Vylúčení: ŽK: Pfeifer, Kráľ, Moravčík - Gažo, Kadlíček; rozhodovali: Hrdlička - Poláček, Bacsa, 120 divákov

Zostavy:
Nitra "B": Matej Kopecký (76.Richard Stránsky) - Miroslav Gajdoš (64.Matej Svítek), Martin Gabriel, Peter Pfeifer, Slavomír Bališ - Róbert Fiala (64.Filip Moravčík), Matej Král - Andrej Ivančík, Adam Bratský, Lukáš Zelenický - Marek Gajdošík
Jasl.Bohunice: Jaroslav Psota - Juraj Bachňák - Tomáš Sedlák (76.Maroš Boskovič), Marek Maška, Pavol Mackovčín, Peter Strečanský (70.Patrik Troják) - Andrej Modrovič, Marek Gažo, Michal Jakab, Michal Majgot (46.Lukáš Kadlíček) - Ivan Chalány

Hlavným programom nedele je jednoznačne cyklistika, keďže sa však v Nitre hrá tradičný popoludňajší zápas B-mužstva miestneho FC, trasu plánujem tak, aby som sa ho mohol zúčastniť. Ráno vyrážam na juh a cez Močenok, Šurany, Podhájsku a Vráble sa vraciam do mesta pod Zoborom. Dlho mám pocit, že výkop nebudem stíhať, no aj vďaka tomu, že záverečný úsek od Vrábeľ beriem v jednom kuse bez pauzy (čo sa patrične prejavilo na mojich silách...), prichádzam na štadión pod hradom s rezervou 10 minút. Krátko nato sa objavuje Rudolf a po telefónnom avíze aj Jano Harbuľák, jediný, kto nevyužil pekné nedeľné poobedie na návštevu futbalu, je Tomáš Radecký.
Stretnutie sa začína o štvrtej, favorizovaná je rezerva Nitry, samotný Jano tipuje výsledok tak na 3:0. Domáci mohli sieť rozvlniť už v 5.minúte – Bratský vysunul Ivančíka a ten zblízka nestačil obstreliť vybiehajúceho brankára Jasl.Bohuníc. Krátko nato sa vo vedení takmer ocitli hostia, keď po štandardke pálil z veľkého uhla Strečanský, obrana „béčka“ jeho strelu v päťke nezachytila a tá sa odrazila od pravej žrďky. V 11.minúte Ivančík prekĺzol obranou hostí, zacentroval na voľného Gajdošíka, po ktorého tečovanej strele neúspešne z voleja pálil Bratský. Inak sa hralo medzi šestnástkami a gólmani oboch mužstiev nemali veľa práce. Akurát domáci Kopecký musel riešiť niekoľko viac-menej neškodných striel z väčšej vzdialenosti. Bezgólový stav svietiaci vedľa časomiery i predvádzaná hra, svedčili skôr o vyrovnanej partii než jasnej záležitosti, ktorú v prospech svojich bývalých spoluhráčov prorokoval Jano. Krátko pred koncom prvého dejstva sa do pokutového územia hostí dostal Kráľ, posunul na Bratského a ten na zakončujúceho Zelenického. Jeho strela však išla nad Psotovu bránku.
Cez polčasovú prestávku, tak ako aj v priebehu väčšiny prvého polčasu, kecáme o rôznych novostiach, futbale, nadchádzajúcich voľbách i obligátnom „kto, čo, kde, ako“ vzhľadom k bývalým spolužiakom. Medzitým Rudolf v bufete pri „jednotke“ kupuje kofolu, respektíve jej o niečo sladšiu variantu z proveniencie topoľčianskeho pivovaru. Mimochodom, keď už sme pri Topoľčanoch, je hodné spomenúť, že vo včerajšom zápase s rezervou Dun.Stredy s kolegom Janom v zostave zvíťazili 3:1 a výrazne tak zvýšili šance na zotrvanie v 3.najvyššej súťaži.
Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, keď krátko po úvodnom hvizde našprintoval pred bránu Jasl.Bohuníc Bališ, s jeho málo razantným zakončením však Psota nemal ťažkosti. Onedlho Bališ rozohrával out na Kráľa, ktorý prekĺzol nepozornou defenzívou hostí, no ich bránku jeho strela minula. Nevyužité šance hráči Jasl.Bohuníc potrestali v 57.minúte, kedy sa po chybe Gajdoša dostal k lopte Kadlíček a strelou z hranice šestnástky, tečovanou jedným z brániacich hráčov, poslal svojich do jednogólového vedenia. Tri minúty nato sa peknou individuálnou akciou prezentoval Bališ, opäť však zakončoval nepresne a podobne sa skončila aj akcia Bratského s Gajdošom, na konci ktorej stála nepremenená tutovka. Vyrovnanie prišlo až v 69.minúte, keď po Ivančíkovom uvoľnení sa cez obranu hostí a centri na Bratského druhý menovaný rozvlnil sieť Psotovej bránky. S blížiacim sa záverom mala opäť mierne navrch rezerva Nitry, no po zahodenej čistej šanci Moravčíka a následne aj góle rukou v podaní toho istého hráča, sa už skóre nemenilo, hostia si spod Zobora odniesli 1 bod.
Po skončení zápasu pokračujeme na zaplnenú Sihoť, s Janom sa rozchádzame pri hokejovom štadióne, odkiaľ po prekročení Nitry i rýchlostnej cesty naberáme smer von z mesta. Na Šindolke pri vstupe do SPoŠ nakrátko zastavujeme, inak trasu do Alekšiniec zdolávame skoro vkuse.

Hlasy:
Róbert Barborík (tréner Nitry "B"): „V súboji s tabuľkovým susedom sa nám nepodarilo zvíťaziť, hoci sme si pripravili veľa gólových príležitostí. Myslím si, že herne to bolo v poriadku, ako v ofenzíve, tak aj v defenzíve, pričom súper dokazal využiť našu chybu a skórovať. Musíme popracovať na tom, aby sme v ofenzíve boli efektívnejší, ak sa nám to podarí, budeme aj viac bodovať.“
Ľubomír Chudý (tréner Jasl.Bohuníc): „V Nitre nás čakalo mladé a behavé mužstvo súpera. My sme sa museli zaobísť bez nášho najskúsenejšieho a najstaršieho hráča Mikláša. Domáci hrali s veľkým nasadením a chuťou čo najrýchlejšie rozhodnúť zápas. Mali sme svoje plány a pri lepšom riešení v útočnej fáze sme mohli po polčase vyhrávať. No aj tak sme sa do vedenia dostali my, po tečovanej strele Kadlíčka z hranice šestnástky. Od tohto momentu nás súper pritlačil. Napokon sme tento tlak nevydržali a súper zaslúžene vyrovnal, aj keď veľkú šancu v posledných minútach zahodil Mackovčín, ktorý z piatich metrov netrafil hlavou bránu súpera. Spokojní sme aj s bodom, ktorý sme získali, nakoľko domáci mali pred zápasom len jeden cieľ, preskočiť nás v tabuľke.“

Výsledky ostatných zápasov 22.kola: FKM Nové Zámky - FK Rača /2:1/, MFK Topvar Topoľčany - FK DAC Dun.Streda "B" /3:1/, OTJ Moravany n.V. - ŠK Slovan Bratislava jun. /1:0/, TJ Spartak Myjava - MFK Vrbové /1:0/, FC Spartak Trnava "B" - ŠK SFM Senec /0:1/, FK Slovan Nemšová - AFC Nové Mesto n.V. /4:2/, ŠK Bernolákovo - FK Spartak Vráble /2:2/

Prišiel medzi svojich
Nitra, 28.apríla 2010 - Nitriansky rodák a hviezdny záložník Twente Enschede Miroslav Stoch sa počas posledného víkendu ukázal na štadióne, kde sa formoval jeho výnimočný talent. Ihneď sme prezisťovali, čo ho do Nitry v čase vrcholiacej holandskej súťaže prilákalo. „Cez víkend sa hralo finále holandského pohára, liga mala prestávku, a tak som dva dni voľna využil na návštevu domova,“ povedal Miňo Stoch, ktorý sa vždy veľmi rád vracia tam, kde futbalovo vyrastal. V sobotu prišiel pozrieť na majstrovský zápas nitrianskej rezervy, ktorá hostila Jaslovské Bohunice. „Dianie okolo futbalu v Nitre naďalej pozorne sledujem. Zakaždým, keď prídem domov, nájdem si nejaký zápas našich, či už dorastu alebo ostatných mužstiev, podľa toho, kedy sa tu ocitnem,“ povedal Miňo, ktorý po boku svojej priateľky odsledoval prvý polčas zápasu Nitra B - Jaslovské Bohunice. V mužstve trénera Barboríka má niekoľko bývalých spoluhráčov z nitrianskeho dorastu, a tak bol zvedavý, ako sa im bude dariť. „Chalani sa snažili, boli lepší, no nie vždy to znamená víťazstvo. Aj my sme prednedávnom doslova ´bili´ Alkmaar na jeho pôde, nepustili ich k ničomu, no nakoniec sme prehrali 1:0 po smolnom vlastnom góle. To sa stáva,“ dodal Miňo, ktorý cez polčasovú prestávku pozdravil trénera Barboríka a jeho zverencov, no a stihol sa aj vyfotografovať s mladšími žiakmi trénera Vladimíra Puchera.