Vylúčení: ŽK: Hnilica, Grman, Bakule - Šulc, Mečiar, Ciprys, Zvolenský, Bališ, Korbelič, ČK: 45.Mečiar (po druhej ŽK), 85.Richňák (po hrubom faule)(obaja TT); rozhodovali: Jánoš - Martiš, Pozor, 110 divákov

Zostavy:
Nitra jun.: Richard Stránsky - Michal Grman (69.Oremusz), Filip Kinček, Igor Kotora, David Petráš (79.Patrik Brath) - Andrej Ivančík, Michal Poluch, Andrej Hnilica, Filip Bakule, Patrik Adámek - Matúš Paukner
Trnava jun.: Martin Raška - Denis Bališ, Filip Deket, Jiří Koubský, Martin Mečiar - Radoslav Ciprys (86.Tomáš Mikinič), Peter Zvolenský, Michal Kaščák, Ján Vlasko (46.Patrik Korbelič), Jakub Šulc (72.Róbert Richňák) - Karol Pavelka

Počas mojej septembrovej návštevy Slovenska to bude s ligovým futbalom biednejšie – na víkend totiž pripadla reprezentačná prestávka, počas ktorej odohráme prvé zápasy kvalifikácie na Majstrovstvá sveta 2016 proti Litve a Lichtenštajnsku. Tretia najvyššia súťaž sa však hrá tak ako inokedy, na programe je stretnutie rezervných tímov Nitry a Trnavy. Napriek peknému počasiu dávam pred cestu do Nitry prednosť autu pred bicyklom. Nedávne Tatry na bicykli odhalili problémy s pravým kolenom, musím ho teda šetriť. Aspoň sa však stretnem s Janom a Ivanou.
Zápas začína o 16:30 hodín, k štadiónu prichádzam s desaťminútovým meškaním. Na Sihoti sa koná akési „vinobranie“ a nie je kde zaparkovať. Tesne som teda premeškal úvodný gól zápasu – v 11.minúte Zvolenský zo štandardky nacentroval do päťky, kde si domáci brankár Stránsky nedal pozor na hlavičkujúceho Koubského. Narastajúca aktivita juniorov Nitry priniesla šancu v 16.minúte, keď sa Adámekovi poradilo preniknúť do šestnástky hostí a zakončiť, Raška však reagoval pohotovo. Po polhodine hry vystrelil z diaľky Hnilica, Raška však jeho pokus vytlačil spod brvna na roh. Zmena skóre prišla až v 36.minúte, paradoxne sa o ňu postarali opäť hostia. Nedôrazná obrana Nitry po dlhom centri neustrážila v šestnástke Ciprysa, ktorý bez problémov zblízka rozvlnil sieť. V závere prvého dejstva sa presnou strelou opäť blysol Hnilica, Raškovi sa však jeho strelu opäť podarilo vyraziť. Bodku za polčasom dalo vylúčenie hosťujúceho Mečiara nasledujúce po druhej žltej karte.
Počas prestávky preberáme aktuality zo sveta futbalu i naše vlastné novinky. Naposledy sme sa totiž videli pred vyše mesiacom na opekačke v Alekšinciach. S Ivanou vlastne neskôr aj na zápase proti Banskej Bystrici. Po zmene strán domáci nepookriali, juniori Trnavy pôsobili naďalej aktívnejšie, hoci ani jeden z tímov sa nedostáva do výraznejších šancí. Až 82.minúte mohol strelou z diaľky znížiť Adámek. Krátko nato prišla pre hostí ďalšia rana, keď hlavný rozhodca poslal predčasne pod sprchy Richňáka. Treba povedať, že oprávnene, zbytočne a hrubo totiž sfauloval hráča Nitry, ktorý už hral bez lopty. Pred záverečným hvizdom sa ešte k strele dostal Paukner, ani on však už čestný úspech nezaznamenal. S kolegami sa rozchádzame s tým, že cez víkend by sme sa ešte mohli vidieť na spomínanom „repre“ zápase proti Lichtejštajnsku.

Hlasy:
Peter Hnilica (tréner Nitry jun.): „Súper nás potrestal po štandardných situáciách. Trpeli sme hlavne na to, že sme boli málo dôrazní, ako v obrane, tak aj v šestnástke súpera.“
Pavol Bartoš (tréner Trnavy jun.): „Z našej strany to bol výborný zápas, dali sme rýchle góly, čo nám určite pomohlo. V závere prvého polčasu sa nechal zbytočne vylúčiť po druhej žltej karte Mečiar. V druhom dejstve sme hrali rovnako dobre, mali sme veľmi dobrý prechod do útoku a to aj v našom dvojnásobnom oslabení. Naše víťazstvo mohlo byť výraznejšie, ale aj tak musím všetkých hráčov pochváliť za prístup k zápasu. Sme radi, že máme prvé body. Mrzí ma len jedna vec. Výkon rozhodcu. Nezvyknem sa k tejto téme vyjadrovať, ale tentoraz musím. Hlavný arbiter bol najslabším článkom zápasu. Niekto by sa už nad týmto mal zamyslieť.“

Výsledky ostatných zápasov 6.kola: MFK Topvar Topoľčany - AFC Nové Mesto n.V. /2:1/, OTJ Moravany n.V. - MFK Vrbové /2:1/, PFK Piešťany - LP Domino Bratislava /1:0/, FC Petržalka 1898 - FK Spartak Vráble /1:3/, FK Slovan Nemšová - FK Slovan Levice /1:1/, ŠKF Sereď - FKM Nové Zámky /1:1/, OFK Dun.Lužná - ŠK Slovan Bratislava jun. /0:1/