26.kolo hokejovej Extraligy
24.november 2006, pi.

Konečný výsledok 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 24.Kmeč (Topoli), 32.Domian (Kmeč) - 48.Faith (Bartoš)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0; rozhodovali: Kubuš - Gajan, M.Grečko, 3189 divákov

Zostavy:
Nitra: Vlastimil Lakosil - Jozef Kováčik, Marek Topoli, Ivan Švarný, Dimitrij Suur, Michal Procházka, Martin Petrina, Richard Filip, Dušan Chromý - Ľubomír Kolník, Petr Vala, Andrej Kmeč - Martin Vozdecký, Miroslav Štefanka, Viliam Čacho - Samir Saliji, Jozef Mihálik, Garip Saliji - Miroslav Pupák, Marek Slovák, Martin Domian
Košice: Miroslav Lipovský - Stanislav Kall, Jaroslav Špelda, Ivan Droppa, Rudolf Jendek, Marcel Šterbák, Miroslav Javín, Milan Varga - Miroslav Lažo, Ján Lipiansky, Roman Kontšek - Vladimír Dravecký, Jaroslav Kmiť, Peter Bartoš - Richard Jenčík, Juraj Faith, Ján Pleva - Gabriel Špilár, Michal Lukáč, Marcel Šimurda

A je to tu konečne – naša prvá návšteva hokejového zápasu v Nitre. Lístkami sme sa zabezpečili v predstihu, miestny predpredaj prebieha v novinovom stánku na Štefánikovej ulici. K nitrianskemu zimnému štadiónu prichádzam s bratmi okolo 16:45 hodín, stretávame sa s kolegom Radeckým a vyčkávame na otcov príchod z Bratislavy. K našim sedadlám v treťom rade tribúny A, priamo nad brankárom domácich, pod pľacom nitrianskych ultras, sme sa dostavili iba pár minút pred otváracím buly o 17:30 hodín.
Úvod zápasu vzali do svojich rúk Nitránčania, pred brankárom Lipovským sa až trikrát v šanci ocitol veterán Kolník, no ani raz ho neprekonal. Oceliari sa prvou šancou pred Lakosilom vymanili z tlaku Nitry až po desiatich minútach. Hra sa potom opäť presunula pred bránku Košíc a v 24.minúte (počas presilovky) pečatili hokejisti domácich svoje ofenzívne chúťky tvrdou Kmečovou strelou spoza pravého kruhu. V druhej tretine dostali hostia šancu na vyrovnanie v podobe presilovky 5 na 3, no paradoxne len čo vylúčený Domian naskočil na ľadovú plochu, zachytil presnú prihrávku od Kmeča na modrú čiaru a nájazd blafákom premenil na svoj prvý extraligový gól.
Začiatkom tretej časti zápasu sa v intervale ôsmich sekúnd posadili na „lavicu hanby“ až dvaja Košičania, no Nitránčanom sa ani pri tutovke ich kapitána Štefanku nepodarilo vsietiť rozhodujúci gól. Priamo oproti nám bola takmer prázdna tribúna fanúšikov HC Košice, ktorí tu dnes zavítali vo veľmi slabom počte, len asi traja či štyria. Spolu s nami ich však určite potešila situácia zo 48.minúty, kedy po rýchlej akcii poslal Bartoš puk spoza bránky na nabiehajúceho Faitha a ten do siete domácich strelil kontaktný gól. Nato sa aj zásluhou vylúčení na strane Nitry hra konečne vyrovnala. V závere si oceliari chceli pomôcť presilovkou šiestich hráčov pri odvolaní brankára, no skóre sa už nemenilo, i keď osem sekúnd pred koncom mal obrovskú príležitosť vyrovnať opäť „mladý“ Fatih.
Tentoraz teda odchádzame sklamaní, hoci hokej bol kvalitný, videli sme niekoľko pekných gólových i nepremenených situácii na oboch stranách a atmosféra na nitrianskom zimáku sa niesla vcelku v kľudnom duchu.

Hlasy:
Ivan Dornič (tréner Nitry): „Chlapci hrali veľmi zodpovedne, bojovali zo všetkcýh síl. Od začiatku dodržiavali to, čo sme si dohodli a iba v závere hnaní divákmi dopredu pozabudli na zadné vrátka a inkasovali. V závere však ukázali veľké srdce a dokázali sme zvíťaziť.“
Anton Tomko (asistent trénera Košíc): „Diváci videli rýchly a útočný hokej na oboch stranách. Z našej strany to bolo v prvých dvoch tretinách slabšie, spokojní môžeme byť iba s treťou tretinou, v ktorej sme skórovali. Chceli sme v dnešnom zápase bodovať, no bohužiaľ sa nám to nepodarilo.“