Tríbeč - 6.marec 2011, ne.Tento víkend si pripomíname 10.výročie založenia nášho Tatranského himalájskeho klubu. Pri tejto príležitosti sa patrí urobiť nejakú vhodnú túru/prechádzku. Roland je v Prahe, ostatní nemajú záujem ísť von, a tak idem sám, aspoň do blízkeho okolia. Vybral som si hrad Gýmeš, je jasno a to sľubuje pekné výhľady.
Autom do Jelenca- Remitáž. Tam nechám auto pri ATC, pešo sa púšťam popri chatovej osade najkratšou cestou na hrad. Je pekne, pomerne slnečno, jasný vzduch, teplota tesne nad nulou.
Pod Studeným hradom míňam zničenú pamätnú tabuľu grófa Forgáča, ktorú vandali odbili zo skaly a rozmlátili (!). Na Studenom hrade fúka veľmi silný severný vietor (ten názov sedí). Krásny výhľad. Urobil som niekoľko fotiek, ale vietor ma hnal ďalej. Hore na hrade Gýmeš práce pokročili. Nadšenci sa činia, opravili ďalší kus najzachovalejšej veže. Prechodil som hrad, tradične som sa pokochal výhľadmi na všetky svetové strany, nechal som sa vyfúkať vetrom pri pohľade z hradnej kaplnky smerom na sever.
Dole som sa pustil trasou cez gaštanicu, chodník bol už očistený od popadaných stromov. Na poslednom úseku smerom na Remitáž som sa počas obchádzania úsekov hlboko rozmočenej a zablatenej cesty dostal v lese mimo značky a takto som sa predieral lesom až som došiel po malé jazierko pri ATC. Pekný výlet, mám radosť, že som 10.výročie THK strávil v prírode.

Počasie -
Účastníci - Róbert Nádaskay
Poznámky, postrehy -

Fotodokumentácia (výber):


© Text: Róbert Nádaskay, Foto: Róbert Nádaskay

HLAVNÁ STRÁNKA
TURISTIKA 2011