19.kolo futbalovej II.ligy - skupina západ

Góly: 37.Svítek, 43.Gajdošík - 29.Čambal, 45.Hall, 50.Bureš
Vylúčení: ŽK: 38.Gajdoš - Čambal, 70.Chlebo, 76.Krištofík, ČK: 35.Gabura (Ber.); rozhodovali: Tománek - Kubica, Vician, 200 divákov

Zostavy:
Nitra "B": Peter Foťko - Miroslav Gajdoš (46.Anton Dano), Martin Hunák, Peter Pfeifer, Matej Svítek - Patrik Sailer - Marek Gajdošík, Róbert Fiala, Adam Bratský, Endre Zsebi - Matúš Paukner (61.Erik Pénzeš)
Bernolákovo: Peter Hodulík - Michal Čambal, Boris Kozár, Martin Gabura, Peter Guldan, Matej Krištofík, Andrej Cisár (63.Matej Chlebo), Viktor Hall, Pavol Bureš, Imrich Koláth (73.Erik Meszároš), Peter Škrabák

Na Slovensko opäť prichádzam po necelých troch týždňoch už v stredu večer. Keďže počas mojej poslednej návštevy v polovici marca sa mi pre počasie nepodarilo zahájiť cyklistickú sezónu, nádejam sa, že sa tak stane tento víkend. Na štvrtok bolo hlásené pomerne nepriaznivé počasie, naplánoval som si teda „vybavovačky“ v Nitre. Napokon sa však počasie zhoršilo až na piatok, keď sme sa s otcom a Rudolfom vybrali za geologickými lokalitami na Považie.
V sobotu je opäť pekne slnečno, ráno však v snahe dospať prechádzajúce dni beznádejne nie som schopný vstať. Na cesty vyrážam až poobede s tým, že sa zastavím na domácom zápase B-mužstva Nitry. Na takýto zápas som naposledy zavítal začiatkom predchádzajúcej sezóny, v samom závere augusta 2008. K nitrianskemu štadiónu prichádzam s približne 15-minútovým predstihom, zápas začína o pol štvrtej. Hráči oboch mužstiev sa rozcvičujú, k vedľajšej hracej ploche prichádza niekoľko desiatok divákov, medzi nimi početná skupina priaznivcov Bernolákova, kým ja sa kochám pohľadom na rozložitý, zelenejúci sa Zobor a neveľké biele obláčiky postupujúce jasnou belasou oblohou. V ohlásenej nitrianskej zostave nespoznávam žiadne známe mená, nikoho z A-mužstva – zrejme preto, že prvoligový zápas sa hrá zajtra.
V úvode stretnutia sa hrá vyrovnane na obe strany, prvú vážnejšiu príležitosť majú domáci, keď v 26.minúte Sailer vysunul Gajdošíka, ktorý sa uvoľnil cez brániaceho Halla, jeho strelu však gólman hostí Hodulík vyrazil na brvno. Na opačnej strane sa po krátkej chvíli dostali do brejku hostia a otvárací gól prinieslo zakončenie Čambala popod vybiehajúceho Foťka. Rezervistom sa podarilo vyrovnať po necelej desaťminútovke – najskôr hosťujúci obranca Gabura stiahol pred vlastnou 16-kou unikajúceho Gajdošíka, za čo hráč Bernolákova obdržal červenú kartu, a z nariadeného priameho kopu z 20 metrov ukážkovo prestrelil múrik i Hodulíka domáci Svítek. V 43.minúte sa „béčko“ dostalo nakrátko do vedenia, keď aktívny Gajdošík po prihrávke zo stredu poľa rozvlnil sieť prízemnou strelou k ľavej tyči. S blížiacim sa koncom prvého polčasu však defenzíva „vypustila“, čo k vyrovnaniu využil nekrytý Hall. Počas prestávky sa na „mojej“ strane hriska pristavil Jano (ktorý momentálne zarezáva v Topoľčanoch) s Ivanou, prehodili sme teda pár slov. V druhom polčase domáci napriek početnej výhode nie sú schopní preniknúť zomknutou obranou Bernolákova a dostať sa k zakončeniu. Navyše hostia už v úvode druhého polčasu zvýšili na 3:2 po akcii Bureša s Meszárošom. Vo zvyšnom čase sa už nič vážnejšie neudialo, azda okrem akéhosi vyvrtnutého členku na strane hostí, ktorý si vyžiadal aj zásah zdravotníkov s nosidlami.
Štadión opúšťam ešte pred koncom riadneho hracieho času niekedy okolo 80.minúty, prechádzam cez zaplnené parkovisko pri hokejovom štadióne (práve sa hrá semifinále so Slovanom), križujem rieku Nitru a pokračujem na Šindolku. Ďalej klasickou trasou cez Drážovce, Čakajovce a Zbehy. Domov sa vraciam ešte za svetla krátko po pol šiestej.

Hlasy:
Róbert Barborík (tréner Nitry "B"): „Prehrali sme zápas, ktorý sa pre nás dobre vyvíjal. Je to veľká škoda. V určitých veciach sme boli takticky nedisciplinovaní, no musíme ísť ďalej. V našom prejave však boli aj pozitíva, dobré individuálne výkony, ktoré treba pochváliť. Popracovať musíme na defenzíve, kde sú rezervy.“
Dušan Barkol (tréner Bernolákova): ???

Výsledky ostatných zápasov 19.kola: MFK Vrbové - OTJ Moravany n.V. /0:0/, AFC Nové Mesto n.V. - FC Spartak Trnava "B" /3:1/, FK Rača - TJ Spartak Myjava /2:1/, ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FK Slovan Nemšová /0:0/, FK Spartak Vráble - MFK Topvar Topoľčany /2:3/, ŠK Slovan Bratislava jun. - FKM Nové Zámky /0:0/, FK DAC Dun.Streda "B" - ŠK SFM Senec /2:3/