FC Nitra "B" - MFK Topvar Topoľčany

1.kolo futbalovej II.ligy - skupina západ
3.august 2008, ne.

Konečný výsledok 4:1 (1:1)
Góly: 45.Čurgali, 46.Šimonek, 90+ Šimonek, 90+ Boszorád - 41.Vermeš (penalta 11 m)
Vylúčení: ŽK: 55.Karlík - 37.Ondrka, 61.Varga, 90+ Teplanský, ČK: 40.Harbuľák, 90+ Karlík (obaja NR) po druhej ŽK; rozhodovali: Páchnik - Jankovič, Bednár, 150 divákov

Zostavy:
Nitra "B": Martin Chudý - Roman Beitl, Ján Harbuľák, Karol Karlík, Igor Kotora - Martin Boszorád, Róbert Škrováň (75.Lukáš Hnilica), Michal Jakubjak, Lukáš Ďuriš (83.Dominik Drotár) - Ondrej Čurgali (86.Róbert Fiala), Arnold Šimonek
Topoľčany: Július Gábriš - Ľubomír Teplanský, Juraj Bačík, Juraj Ondrka (46.Matúš Balážik) - Marián Grznár (71.Ján Bajza), Lukáš Geleta, Peter Schwarz, Tomáš Varga, Matúš Vermeš - Viktor Žingor (78.Tomáš Junas), Ján Mucha

Po včerajšom „nočnom“ corgoňligovom dueli s Petržalkou doobeda oddychujem, do Nitry vyrážam bikom až okolo štvrť na päť. Počasie je výborné, polooblačno a slnečno, síce hlásili na podvečer aj nejaké tie búrky, zatiaľ sa však situácia týmto smerom neuberá. Do Nitry viac-menej šprintujem, z Alekšiniec k štadiónu som navyše prešiel bez zastavenia. Prichádzam tesne pred ohlásením zostáv, zápas začína o 17:00 hodín.
V úvode prvého polčasu sa nič výrazné neudialo, hra sa prelievala z jednej strany na druhú, azda mierne navrch mali Topoľčany. Najpodstatnejšie sa udialo v posledných piatich minútach pred polčasovou prestávkou. V 40.minúte sa ofsajdovej pasci nitrianskej obrany vyhol hosťujúci Žingor a keďže sa rútil do čistej gólovej šance, Janovi (Harbuľákovi, pozn.) neostávalo než „zatiahnuť záchrannú brzdu“ na hranici 16-ky. Rozhodca to však okamžite posúdil ako faul v pokutovom území, takže kolega musel opustiť trávnik s červenou kartou. Na biely bod sa postavil Vermeš a prízemnou strelou do ľavého rohu, na ktorú brankár rezervy Chudý nemal nárok, otvoril skóre. Ešte v nadstavenom čase prvého polčasu však parádnou strelou vyrovnal Čurgali.
Tesne pred zahájením druhého dejstva sa presúvam do dolnej časti hlavnej tribúny, kde si už lebedí aj Jano. Gól na 2:1 z pohľadu Nitry som teda nevidel. Po rozohrávke sa k lopte dostal Čurgali, vysunul Šimoneka a ten z hranice 16-ky vymietol opačnú šibenicu. Hre nechýbalo tempo ani v úvode druhého polčasu, Topoľčanci sa o vyrovnanie snažili z brejkov, pozorný Chudý v bránke rezervy však viackrát svoj tím podržal. Najmä pri tutovkách Muchu a Žingora, vyriešil však aj neprehľadnú situáciu po priamom kope Vargu.
Po góle Šimoneka v úvode štvorminútového nadstaveného času bol zápas už viac menej rozhodnutý, ale v žiadnom prípade nie nudný. Po najskôr nevinne vyzerajúcej šarvátke Teplanského s domácim Karlíkom obdržal prvý zmienený žltú kartu a druhého poslal rozhodca predčasne pod sprchy. Bodku za hektickým zápasom dal obranca „béčka“ Boszorád, keď zvýšil už na 4:1
V minulej sezóne sa oba tímy rozišli zmierlivo po remízach 0:0 a 2:2. Topoľčany ako nováčik v sezóne 2007/08 podávali kolísavé výkony a na jar sa dokonca na čas namočili do záchranárskych prác. Aj to bol dôvod prečo sa pri kormidle vystriedali až traja tréneri – Farkaš, Gerhát a terajší Ančic.
Po zápase trávime pár minút nad kofolou, ohľadne výletu do Budapešti voláme Kazánovi, ktorý je už niekoľko dní nedostupný a neskôr sa presúvame od štadiónu k Max-u na Chrenovej. Smerom domov vyrážam okolo ôsmej.

Hlasy:
Róbert Barborík (tréner Nitry "B"): ???
Peter Ančic (tréner Topoľčian): ???

Výsledky ostatných zápasov 1.kola: OTJ Moravany n.V. - AFC Nové Mesto n.V. /2:1/, FC ŠKP Dúbravka - FK Slovan Nemšová /1:1/, MFK Vrbové - MŠK Iskra Petržalka /2:0/, ŠK SFM Senec - FC Spartak Trnava "B" /2:0/, ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FK Púchov /0:7/, FK Spartak Vráble - FK Rača /4:0/, ŠK Slovan Bratislava jun. - FC Artmedia Petržalka "B" /2:0/

Počas víkendu už aj na duely II.slovenskej ligy
Bratislava, 31.júla 2008 - Počas nastávajúceho víkendu (2. - 3.8.) sa kompletným programom začne ďalší ročník II.slovenskej futbalovej ligy 2008/2009 (tretia najvyššia súťaž), organizovaný na územnom princípe. Hrať sa bude rovnako ako v predchádzajúcej sezóne v dvoch skupinách - západ a východ so šestnástimi účastníkmi v každej z nich. Systém súťaže je v oboch skupinách rovnaký. Každý tím odohrá spolu 30 kôl - pätnásť v jesennej časti (končí sa 15.kolom 8.novembra 2008) a pätnásť na jar (prvé jarné 16.kolo je naplánované na 14.marca a záverečné 30.kolo bude na programe 13.júna 2009). Víťazi oboch skupín II.líg postúpia do I.ligy (druhá najvyššia súťaž) 2009/2010, do územne príslušnej skupiny III.ligy (v hierarchii štvrtá najvyššia súťaž) zostúpia po ukončení ročníka II.ligy 2008/2009 tímy umiestnené v skupine Západ a Východ na 15. a 16.priečke. V prípade, že z I.ligy 2008/2009 zostúpia dve družstvá rovnako územne príslušné do jednej skupiny II.ligy, potom z tejto skupiny II.ligy zostúpi aj 14.tím konečnej tabuľky. Z druhej skupiny II.ligy 2008/2009 by následne zostupovalo len mužstvo na poslednej 16.pozícii.
V skupine Západ sú v aktuálnej sezóne II.ligy 2008/09 novými klubmi ŠK Blava Jaslovské Bohunice a MŠK Iskra Petržalka (postup z III.ligy), po skončení sezóny 2007/08 postúpil do I.ligy DAC 1904 Dunajská Streda "B" a o súťaž nižšie zostúpil PŠC Pezinok. V II.lige skupiny Východ sú nováčikmi Slavoj Trebišov, MFK Goral Stará Ľubovňa (zostup z I.ligy), FK Poprad a Jednota Bánová (postup z III.ligy), po skončení sezóny 2007/08 postúpil do I.ligy MFK Ružomberok "B" a o súťaž nižšie zostúpili MFK Slovan Sabinov, FK Rakytovce a MŠK Tesla Stropkov.